Масло за брада: как да изберем и как да го използваме правилно ?

19 август 2021
Масло за брада: как да изберем и как да го използваме правилно ?

Масло за брада - защо да го използвате?

 

Маслото за брада заема специално място сред средствата за защита на брадата и мустаците. Има причина то да е в арсенала на всеки професионален бръснар. Това е идеалното решение на всички проблеми с окосмяването по лицето. Брадата сърби, появява се пърхот и не може да порасне достатъчно бързо. Освен това брадата често е много твърда, непокорна и трудна за оформяне.

 

Какви са ползите от маслото за брада?

 

  • Маслото за брада е подходящо за успокояване на сърбежа и за премахване на люспи, които могат да приличат на пърхот по брадата. Това е така, защото в корена на всеки косъм има мастни жлези. Подобно на всичко в тялото, тези жлези не са безполезни; отделяният от тях себум овлажнява кожата и смазва косата, като я прави да изглежда здрава и добре поддържана. Колкото по-дълга е косата ви обаче, толкова повече влага ще ѝ е необходима. В определен момент (средно един месец) мастните жлези не могат да се справят с това, така че кожата може да стане мазна, да се лющи, а брадата да стане суха. Точно тогава е необходимо масло: то възстановява естествения баланс, овлажнява кожата и подхранва косата.
  • Маслото за брада прави косата по-мека и податлива на оформяне и предотвратява цъфтежа на краищата. Това е особено важно за дългите бради, които могат да изглеждат много небрежно, ако не се поддържат.
  • Подхранвайки космените фоликули, маслото ускорява растежа на косата. При редовна употреба лесно можете да си отгледате мечтаната по-гъста и по-пълна брада.
  • Маслото предпазва косата от вредното въздействие на околната среда. Това е особено важно при по-студен климат. Невъзможно е да се сложи шапка на брадата, а студът не е от полза.
  • Маслото прави брадата ви да изглежда подредена и да мирише приятно. За разлика от балсама за брада, маслото за брада не е мигновено средство, но улеснява работата без него.

масла для бороды

Разнообразие и състав на маслата за брада

 

Основните съставки на маслата за грижа за брадата са, както се досещате, масла: базови и етерични. В редки случаи производителите добавят допълнителни полезни съставки като витамини и аминокиселини.
 
Повечето формули за масла за брада са базови масла. Обикновено това са масла от семена или ядки, като например от макадамия, гроздови семена, жожоба, арган или бадем. Основният ефект се осигурява от тези ценни масла. Те подхранват и овлажняват кожата и косата, предотвратяват цъфтежа на краищата, омекотяват брадата и я правят блестяща.
 
Етеричните масла също са много важни. Те се извличат от различни растения и са минимално концентрирани в продукта, тъй като самите те са много концентрирани. Те предпазват косата, предизвикват приток на кръв към космените фоликули и често действат като естествен антисептик. Етеричните масла придават на продукта лек аромат на растението, от което е направен.

 

Маслата за грижа за брадата могат да се разделят на два вида:

 

  • За растежа на брадата. Обикновено те съдържат рициново масло като основа (всички знаем магическите му свойства) и етерично масло от червен пипер или екстракт от джинджифил. Тези две съставки стимулират кръвообращението, което ускорява растежа на косата.
  • За омекотяване и овлажняване. Маслото от арган (богато на витамини и антиоксиданти), маслото от макадамия, кокосовото масло и маслото от гроздови семки обикновено са отговорни за омекотяването, овлажняването и подхранването.

брада

Как правилно да използвате маслото за брада - инструкции стъпка по стъпка.

 

Маслото за брада е много лесно за използване. Важното е да го нанасяте само върху чиста и суха брада. Най-подходящото време за това е веднага след душ, когато порите са отворени.
 
  1. Сложете няколко капки от маслото в дланите на ръцете си.
  2. Разтрийте маслото между пръстите си.
  3. Масажирайте маслото внимателно в брадата - отвътре и отвън. Не забравяйте и кожата под брадата, за която маслото също е полезно.
  4. Разресвайте брадата. Най-добре е това да става не с гребен, а с четка от естествен косъм, която помага на маслото да се разнесе по-добре по косата.
  5. Маслото за брада трябва да се нанася поне веднъж дневно, за да се забележи ефектът. Някои предпочитат да го правят вечер, а други - сутрин преди работа.
  6. Не забравяйте да нанесете маслото след подстригване или изправяне на брадата, за да омекотите косъма.
  7. Обикновено не се нуждаете от много масло, а само от една-две капки. Това зависи от дължината на брадата; колкото по-дълга е тя, толкова повече масло е необходимо.

Вие правите, е погрешно, ако...

  • ...брадата ви е твърде лъскава, тъй като сте нанесли твърде много масло. Използвайте хартиена кърпа, за да се отървете от излишното количество. По-добре е да започнете със съвсем малко, дори незначително количество и постепенно да го увеличавате.
  • ...Брадата е сплъстена: Нанесли сте твърде малко масло. Това е омекотител, който предотвратява сплъстяването на брадата ви. Опитайте да увеличите количеството с още малко.

 

Изборът на професионалистите: масло за брада и мустаци Isle Of Men

 

Това масло е любимо на професионалните фризьори по някаква причина. Тя се справя и с най-тежките бради, като ги омекотява, овлажнява и подхранва, за да изглеждат по-добре. 100% естествени съставки. Основата е масло от кайсиеви ядки. Подходящ е за всички типове брада: има регенериращи свойства, успокоява кожата, бори се с лющенето и сухотата, предотвратява пърхота. В състава на продукта са включени още масло от авокадо, соево масло и масло от сквалан. Също така етерично масло от мента и екстракт от корен на джинджифил. Те стимулират притока на кръв към кожата и стимулират растежа на косата. От друга страна, етеричното масло от портокал подхранва и почиства кожата.

масла за брада
 
 

Първоначалния дизайн на многовълновия или широкоспектърния осцилатор (MWO) идва от Никола Тесла. Джордж Лаковски на свой ред е разработил вариация на този дизайн и е направил много експерименти върху растения, животни и хора със зашеметяващи резултати. Тази машина всъщност е била използвана в болниците до 1942 г.

прочети още

Пептиди и пептидни биорегулатори: какво представляват и как работят ? Пептидите са група вещества, чиито молекули са изградени от две или повече аминокиселини. Пептидите включват около половината от всички известни хормони и повечето ензими. Съществува обаче специален клас съединения - пептидни биорегулатори. Те се различават от другите пептиди по способността си да инициират протеинов синтез.

прочети още

Активният квантов медальон е разработен от опитни хора, които имат дългогодишен опит (практически посветили целия си живот на това) в областта на проучвания и разработка на устройства, излъчващи лечебни вълни, структуриращи материята в близост до устройството.

прочети още