Паник ататките са остри състояния на тревожност. Тревожност, която вече се разгръща в комплекс от телесни симптоми: ускурен пулс, замайване, недостиг на въздух, умаляване на крайниците, чувство ,че реалността тие чужда, тунелно виждане.
Плашещо е ,когато човек изпитва тези симптоми.Особено като не знаеш какво ти е . За съжаление имено този панически страх, увеличава симптомите.
Ще изредя най-често срещаните причини:
Има разлики между съсътоянията на инфаркт, инсулт, полудяване и панически атаки. В статията Защо няма да умра от паник атаки , съм описала всичко подробно. Включително и как да се тествате за състоянията, които ви плашат.
Аз като професионалист съм си изготвила три степени на обгрижване на проблема.
И така ако се погрижите за нервната система, симптомите на паник атаки и се справите с мислите и поведението, които ви организират тревожност, ще се справите доста добре с проблема паник атаки.
Много е важна думата баланс. Баланс в работа-почивка, в удоволствия и задължения, в грижа за себе си и грижа за другите. Този баланс ако е труден, буквално трябва да си го въведете планово в ежедневието. Важен е балансът между психическо натоварване и телесно разтоварване, спорт, танци, разходки в природата. Това, което не си позволявате, ще е време да си го позволите. Дори да ви е страх, че ако спрете да работите или да сте ангажирани постоянно с другите ще рухнете, че ви уволнят или нещо друго. Най-вероятно това няма да се случи, просто ще продишате и ще проживеете отново.
Галя Мутафова е дипломиран психолог и магистър по „Социална психология”. Преминала е четиригодишна специализация по психотелесна терапия към Института за психотелесна терапия, обучение сертифицирано от Европейската асоциация по психотерапия. Специалист в различни видове заболявания като тревожност, анорексия, булимия, както и в семейната терапия.
За контакти с Галя Мутафова :
Пептиди и пептидни биорегулатори: какво представляват и как работят ? Пептидите са група вещества, чиито молекули са изградени от две или повече аминокиселини. Пептидите включват около половината от всички известни хормони и повечето ензими. Съществува обаче специален клас съединения - пептидни биорегулатори. Те се различават от другите пептиди по способността си да инициират протеинов синтез.
прочети ощеВ INBET.com знаем добре от какво се нуждаят нашите клиенти: богат избор от игри, щедри бонуси, бързи депозити и изплащания, лизенциран софтуер и удобна за потребителя платформа!
прочети ощеЕпщайн-Бар вирус Epstein-Barr virus (EBV) В края на XIX в. вирусът на Епщайн-Бар е бил все още много слаб. Тогава EBV патогенът не е бил страшно заразен или агресивен; за да се заразите, е била необходима директна обмяна на телесни течности с човек, който е имал активна EBV инфекция - а тези активни инфекции са били доста редки. EBV можеше да живее в спящо състояние у някого през целия му живот, без да предизвиква проблеми или симптоми.
прочети още